1. září 2021 byl pro skupinu Premiot Group a.s. velkým dnem, kdy vstoupila na pole dobročinnosti se svým Nadačním fondem PREMIOT.

Ten vznikl jako další samostatná část skupiny Premiot Group a.s.. Jejím zakladatelem je Ondrej Spodniak, přední český investor, jehož společnosti se zaměřují především na realitní trh a development, těžební průmysl, ale také na poskytování finančních služeb, poradenství a private equity investice.

Vedení nadačního fondu bylo svěřeno Michalu Javůrkovi, který působil více než dvacet let v oblasti služeb event managementu a marketingu. Jeho práce měla velký přínos na poli celoživotního vzdělávání dospělých především v medicíně, ale i dalších oborech.

Nadační fond Premiot si vytkl za cíl, kromě obvyklých a známých typů dobročinných projektů, aktivně vyhledávat i ty, na které se ne snad přímo zapomnělo, ale není na ně z nějakého důvodu vidět. Lidské příběhy, které nejsou příliš mediálně atraktivní, ale v přímém kontaktu jsou velmi silné a zaslouží si pozornost a nezištnou pomoc.

Kromě přímých darů a podpory by nadační fond rád také inspiroval, stal se hybatelem projektů, do kterých by pomohl za pomoci odborníků vnést kvalitní know-how, a současně propojil více podporovatelů a dárců.

Přidaná hodnota by měla být poznávacím znamením projektů, ve kterých se bude Nadační fond Premiot angažovat.

Nadační fond Premiot otevírá svou náruč
Chci přispět nadačnímu fondu Premiot
Přispět