Nadační fond PREMIOT předal přenosný kyslíkový koncentrátor od společnosti LINDE do rukou Alžběty Markové, vrchní sestry Centra paliativní péče Brno, které provozuje Městský domácí hospic. Předání se zúčastnili Ondrej Spodniak, zakladatel a předseda představenstva Premiot Group, Jan Hampel, partner a předseda dozorčí rady Premiot Group, a za Nadační fond PREMIOT jeho ředitel Michal Javůrek.

Pro běžného člověka je normální, že si dojde na nákup, zajede na chatu či na výlet s dětmi. Člověk se stacionárním koncentrátorem tuto možnost nemá. Existuje však přenosný kyslíkový koncentrátor, který má dobíjecí baterie a lze jej nabíjet i při cestě autem. Je v tašce či na vozíčku a jeho využití významně zkvalitní život lidem, kteří jej potřebují. Netýká se to jen starých lidí, ale i lidí v produktivním věku, živitelů rodin, které zasáhla nevyléčitelná ne­moc.

Zapůjčení tohoto přístroje domů pomůže těm, kteří se bez koncentrovaného kyslíku neobejdou, aby mohli prožít své poslední dny co možná nejkvalitněji.

Nadační fond PREMIOT dal Centru paliativní péče dotaci na zakoupení přístroje v celkové hodnotě přístroje.

Předali jsme přenosný kyslíkový koncentrátor brněnskému hospici
Předali jsme přenosný kyslíkový koncentrátor brněnskému hospici
Chci přispět nadačnímu fondu Premiot
Přispět