Ve dnech 26. a 27. října se uskutečnil výlet v rámci projektu „Poprvé do Prahy“. Zúčastnilo se ho 20 dětí, které pochází z nevlídného sociálně-ekonomického prostředí. Tato akce se uskutečnila ve spolupráci se Společností PODANÉ RUCE.

Děkujeme této společnosti za shromáždění dětí i jejich doprovod. Byli jsme překvapeni skutečností, že se děti na cestu do Prahy připravovaly. Při procházkách okolo pražských pamětihodností nás udivovaly svými znalostmi a postřehy. Jsme rádi, že se nejednalo pouze o výlet, ale že se naplnil hlavní cíl tohoto projektu, kterým je doplnit vzdělání o reálie a vlastní zkušenost.

Tuto skutečnost potvrzuje i aktivita, kterou jsme učinili hned první den návštěvy hlavního města. V Historické budově Národního muzea na Václavském náměstí nás osobně přivítal ředitel knihovny a statutární zástupce generálního ředitele Národního muzea, pověřený řízením Historického muzea, pan Mgr. Martin Sekera, Ph.D. Dětem budovu představil a provedl je knihovnou a několika expozicemi. Pro nás bylo milým překvapením, že se dětem z muzea nechtělo.

Po obědě, který byl podáván v Plzeňské restauraci Obecního domu, díky laskavé podpoře společnosti Vyšehrad 2000 a následné procházce po královské cestě, čekala děti plavba po Vltavě, kterou nám věnovala společnost Pražské Benátky. Následovala prohlídka Muzea Karlova mostu, procházka po Kampě a výstup na Petřín. Děti, které měly po náročném programu ještě dostatek sil, vystoupaly na rozhlednu, ostatní se mohly na chvíli ztratit v zrcadlovém bludišti.

Druhý den byl věnován prohlídce Pražského hradu a katedrály sv. Víta, po které následovala procházka na Malostranském náměstí, kde děti čekal oběd v Malostranské besedě.

Cestu do Prahy a zpět věnovala společnost RegioJet, Student Agency. Všem partnerům a dárcům nesmírně děkujeme a budeme se těšit na spolupráci při dalších projektech Nadačního fondu PREMIOT. Pomohli jste, spolu s námi, dobré věci.

První z výletů
První z výletů
První z výletů
Chci přispět nadačnímu fondu Premiot
Přispět